O nas

Studenckie Koło Naukowe Pedagogów jest najstarszym, bo działającym od 1953 roku kołem na uczelni i prowadzi działalność naukową oraz wolontarystyczną.

Spotkanie mikołajkowe!Drukuj

Spotkanie mikołajkowe!Połowa grudnia to czas na pewne podsumowania roku.
To doskonała okazja na spotkania w gronie członków SKNP.

Na dzisiejszym spotkaniu Koła poza podsumowaniami i planami na przyszłość nie mogło zabraknąć życzeń oraz oczywiście prezentów.

Przed Naszym Kołem kolejne wyzwania i działania. Mamy nadzieję, że i sympatyków Naszego Koła przybędzie. Kolejne podsumowania niebawem

Mikołajkowa zbiórka dla Małopolskiego Hospicjum dla DzieciDrukuj

Mikołajkowa zbiórka dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci Wszystkich chętnych w dalszym ciągu zapraszamy do udziału w zbiórce na rzecz dzieciaków z Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci Z powodu dużego zainteresowania zbiórka zostanie przedłużona do przyszłego tygodnia Czytaj więcej

A w sercu ciągle maj!Drukuj

A w sercu ciągle maj!24. 05. 2014 r.

W tym właśnie dniu uczestniczyliśmy w V Jubileuszowej Chrzanowskiej Wiośnie Artystycznej Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Zabawa była niesamowita. Podziwialiśmy wspaniałe występy, nie tylko muzyczne, ale również teatralne. Nie zabrakło skocznych klimatów i jakże rozbawiającego humoru. Z minuty na minutę zabawa się rozkręcała pozwalając nam na oderwanie się od codziennych uczelnianych obowiązków (szczególnie pisania prac).
Na koniec czekała na nas prawdziwa bomba - występ niespodzianka (i to dosłownie), który zaskoczył wszystkich.
A po wszystkim...to już zdjęcie ostatnie samo mówi za siebie (pozdrowienia dla Pani Janiny)

Działamy działamy i płytę nagrywamy!Drukuj

Działamy działamy i płytę nagrywamy!Pamiętacie konkurs na teksty bajek, wierszy i piosenek? (www.facebook.com/...257291807/).

Konkurs powstał dzięki małej, kochanej dziewczynce Wiktorii chorej na mukowiscydozę. Znaleźliśmy wielu ludzi, którzy zapragnęli pomóc i napisali wiele wspaniałych tekstów! Dzięki ich twórczości możemy nagrać płytę dla Wiki, która chociaż finansowo pomoże jej w walce z chorobą.

17.05.2014 udaliśmy się z do Tarnowa z Marcinem Walkowiczem i Kasią Tarnacką, gdzie w profesjonalnym studio, laureaci czyli Aneta Dubil, Grzegorz Janik i Paulina Pierzga, nagrali swoje piękne bajki i wiersze!

Uśmiechy nie schodziły z twarzy, każdy zmagał się z dykcją i wymową, ale dzięki profesjonalnym radom Marcina wszystko przebiegło bezproblemowo
Nie mogło być inaczej, bo przecież Wiktoria znaczy zwycięstwo .

Niedługo kolejne osoby pojadą na nagrania i miejmy nadzieje, że płyta ukaże się niedługo! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc!

Konferencja "Człowiek w zmieniającej się perspektywie"Drukuj

Konferencja "Człowiek w zmieniającej się perspektywie"Z okazji 60-lecia istnienia naszego Koła zorganizowaliśmy konferencję, której hasło przewodnie brzmiało "Człowiek w zmieniającej się perspektywie".

http://konferencj...ogspot.com

Celami głównymi konferencji były:
- podsumowanie dotychczasowej działalności Koła,
- uhonorowanie osób i instytucji mających realnie duże znaczenie w pracach Koła,
- promowanie aktywności i motywowanie do niej studentów (przynajmniej tych zajmujących się naukami społecznymi),
- wyczulenie na kwestie ludzkie,
- dostrzeżenie zachodzących zmian w życiu człowieka (w tym w podejściu do wychowania, rodziny, własnego zaangażowania),
- analiza zmian społecznych (z punktu widzenia pedagoga, psychologa, socjologa, pracownika socjalnego, politologa, etyka, filozofa i innych przedstawicieli nauk społecznych),
- promocja Koła, Instytutu Nauk o Wychowaniu i całej Uczelni.

Patronat nad konferencją obieli:
Rektor
Uniwersytetu Pedagogicznego
im. Komisji Edukacji Narodowej
w Krakowie
prof. dr hab. Michał Śliwa
Dziekan
Wydziału Pedagogicznego
Uniwersytetu Pedagogicznego
im. Komisji Edukacji Narodowej
w Krakowie
prof. UP dr hab. Zofia Szarota
Dziekan
Wydziału Humanistycznego
Uniwersytetu Pedagogicznego
im. Komisji Edukacji Narodowej
w Krakowie
prof. UP dr hab. Zdzisław Noga
RU ZSP UP Kraków
Radio SPEKTRUM UP

Wszystko przebiegło znakomicie. Po wystąpieniu prelegentów jak na prawdziwy jubileusz przystało, wszyscy udali się na poczęstunek i tort!

Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Konferencja z okazji 60-lecia SKNPDrukuj

Konferencja z okazji 60-lecia SKNP08 - 09 IV 2014

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w konferencji naukowej "Człowiek w zmieniającej się perspektywie", która to jest centralnym punktem obchodów 60-lecia istnienia naszego Koła.

Wszystkie niezbędne informacje (w tym harmonogram spotkania) znajdują się na stronie: konferencja60.blogspot.com/ (w poszczególnych zakładkach).

Przybywajcie i świętujcie razem z nami, a na pewno nie będziecie tego żałować - szykuje się niezwykle radosna i naukowa zabawa z elementami niespodzianek i przy udziale występów muzycznych

Dni Otwarte Uniwersytetu PedagogicznegoDrukuj

Dni Otwarte Uniwersytetu PedagogicznegoW Naszym Kole Naukowym chcemy robić wszystko jak najlepiej bo w końcu trzeba mierzyć wysoko. A że poprzedni i obecny rok naszej działalności powodują, że mamy się czym chwalić to trzeba to robić. Świetną okazją do zaprezentowania szerszym szeregom kim jesteśmy i dlaczego z Nami jest tak fajnie, jest Dzień Otwarty Uniwersytetu Pedagogicznego. Tego dnia przedstawicielki SKNP promowały nie tylko Koło Naukowe ale i cały Instytut Nauk o Wychowaniu oraz Wydział Pedagogiczny. Odwiedzić mogli Nas licealiści i przyszli studenci. Kto wie- może w październiku ktoś z nowych studentów powie, że został zachęcony właśnie przez Nas? Mamy taką nadzieję!

Spotkanie podsumowujące konkursu bajek i piosenek!Drukuj

Spotkanie podsumowujące konkursu bajek i piosenek!W dniu dzisiejszym ( 22 I 2014) gościliśmy jako Koło Naukowe Pedagogów wyjątkowego gościa. Odwiedziła Nas 5- letnia Wiktoria Tarnacka. To właśnie dla małej Wiktorii organizowaliśmy w ostatnim czasie konkurs bajek i tekstów piosenek. Wiktoria przyjechała do Nas ze swoją mamą- panią Kataryną oraz panem Marcinem Walkowiczem, który jest przyjacielem rodziny i podjął się nagrania prac konkursowych uczestników na płytę. Mała Wiktoria od urodzenia choruje na mukowiscydozę, chorobę o której sporo się słyszy ale tak naprawdę bardzo mało o niej wie. Pomimo choroby Wiktoria zaraża pozytywna energią i swoim uśmiechem.
Do samego konkursu przystąpiło około 30 uczestników. Każdy z nich przygotował bajkę lub piosenkę. Wszystkie prace były fenomenalne a wybór tych zwycięskich bardzo trudny. Każdy z uczestników otrzymał specjalne podziękowania. Poza nagrodami i dyplomami przygotowanymi przez SKNP każdy uczestnik dostał również własnoręcznie wykonane przez Wiktorię serduszko oraz podziękowania od Jej rodziców. Spora część bajek i piosenek zostanie nagrana w formie płyty. Fundusze ze sprzedaży płyty- cegiełki trafią do fundacji, która prowadzi zbiórkę na rzecz Wiktorii. Oprócz płyty przygotowana i wydana zostanie również książeczka z tekstami bajek. Dochód z jej sprzedaży również w całości zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki.
Spotkanie z przybyłymi gośćmi było dla członków Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów ogromną radością. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc Wiktorii w walce z chorobą.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy a Wiktorii życzymy zdrowia!

Finał Konkursu bajki i piosenki!Drukuj

Finał Konkursu bajki i piosenki!ZAPRASZAMY!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE KONKURS BAJEK I TEKSTÓW PIOSENEK DLA WIKTORII TARNACKIEJ! Spotkanie odbędzie się 22.01.2014, szczegóły na plakacie

Konferencja z okazji 60-lecia SKNPDrukuj

Konferencja z okazji 60-lecia SKNPStudenckie Koło Naukowe Pedagogów to najstarsze koło naukowe działające w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Dla wszystkich członków koła to powód do dumy, radości i świętowania. Okrągła, bo już 60., rocznica Naszego istnienia w strukturach Instytutu Nauk o Wychowaniu Wydziału Pedagogicznego wzbudza szacunek, ale i refleksję. Jak przystało na Koło Naukowe również i my chcemy wykorzystać tę okazję do promocji i prezentacji Naszych działań i podsumowania bogatego dorobku tychże lat. Z tej okazji postanowiliśmy, że zbierzemy osiągnięcia koła w całość i zorganizujemy konferencję jubileuszową. Człowiek od zawsze pozostawał i pozostałe w kręgach zainteresowań koła. Dlatego konferencji postanowiliśmy nadać tytuł "Człowiek w zmieniającej się perspektywie". Do wygłoszenia referatów zaprosiliśmy wykładowców, studentów, przyjaciół koła i osoby/organizacje związane z nim od dłuższego czasu, ponieważ konferencja ma wykraczać poza autoprezentację i stanowić dobrą okazję do zastanowienie się nad zachodzącymi zmianami i ich wpływem na człowieka. Planowany termin konferencji to 8 i 9 IV 2014 roku. Jak powiada klasyk: Oj się będzie działo!
http://konferencja60.blogspot.com/ Czytaj więcej

Tydzień Edukacji GlobalnejDrukuj

Tydzień Edukacji GlobalnejCzym jest Tydzień Edukacji Globalnej?
To coroczna międzynarodowa akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństw w Europie na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży.
43,345 unikalne wizyty