HomeContact
Studenckie Koło Naukowe Pedagogów
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
O nas
Studenckie Koło Naukowe Pedagogów jest najstarszym, bo działającym od 1953 roku kołem na uczelni i prowadzi działalność naukową oraz wolontarystyczną.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dni Otwarte Uniwersytetu Pedagogicznego
W Naszym Kole Naukowym chcemy robić wszystko jak najlepiej bo w końcu trzeba mierzyć wysoko. A że poprzedni i obecny rok naszej działalności powodują, że mamy się czym chwalić to trzeba to robić. Świetną okazją do zaprezentowania szerszym szeregom kim jesteśmy i dlaczego z Nami jest tak fajnie, jest Dzień Otwarty Uniwersytetu Pedagogicznego. Tego dnia przedstawicielki SKNP promowały nie tylko Koło Naukowe ale i cały Instytut Nauk o Wychowaniu oraz Wydział Pedagogiczny. Odwiedzić mogli Nas licealiści i przyszli studenci. Kto wie- może w październiku ktoś z nowych studentów powie, że został zachęcony właśnie przez Nas? Mamy taką nadzieję!
admin dnia marzec 12 2014
Czytaj więcej · 96 czytań ·Drukuj
Spotkanie podsumowujące konkursu bajek i piosenek!
W dniu dzisiejszym ( 22 I 2014) gościliśmy jako Koło Naukowe Pedagogów wyjątkowego gościa. Odwiedziła Nas 5- letnia Wiktoria Tarnacka. To właśnie dla małej Wiktorii organizowaliśmy w ostatnim czasie konkurs bajek i tekstów piosenek. Wiktoria przyjechała do Nas ze swoją mamą- panią Kataryną oraz panem Marcinem Walkowiczem, który jest przyjacielem rodziny i podjął się nagrania prac konkursowych uczestników na płytę. Mała Wiktoria od urodzenia choruje na mukowiscydozę, chorobę o której sporo się słyszy ale tak naprawdę bardzo mało o niej wie. Pomimo choroby Wiktoria zaraża pozytywna energią i swoim uśmiechem.
Do samego konkursu przystąpiło około 30 uczestników. Każdy z nich przygotował bajkę lub piosenkę. Wszystkie prace były fenomenalne a wybór tych zwycięskich bardzo trudny. Każdy z uczestników otrzymał specjalne podziękowania. Poza nagrodami i dyplomami przygotowanymi przez SKNP każdy uczestnik dostał również własnoręcznie wykonane przez Wiktorię serduszko oraz podziękowania od Jej rodziców. Spora część bajek i piosenek zostanie nagrana w formie płyty. Fundusze ze sprzedaży płyty- cegiełki trafią do fundacji, która prowadzi zbiórkę na rzecz Wiktorii. Oprócz płyty przygotowana i wydana zostanie również książeczka z tekstami bajek. Dochód z jej sprzedaży również w całości zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki.
Spotkanie z przybyłymi gośćmi było dla członków Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów ogromną radością. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc Wiktorii w walce z chorobą.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy a Wiktorii życzymy zdrowia!
admin dnia styczeń 22 2014
Czytaj więcej · 94 czytań ·Drukuj
Finał Konkursu bajki i piosenki!
ZAPRASZAMY!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE KONKURS BAJEK I TEKSTÓW PIOSENEK DLA WIKTORII TARNACKIEJ! Spotkanie odbędzie się 22.01.2014, szczegóły na plakacie
admin dnia styczeń 22 2014
Czytaj więcej · 94 czytań ·Drukuj
Konferencja z okazji 60-lecia SKNP
Studenckie Koło Naukowe Pedagogów to najstarsze koło naukowe działające w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Dla wszystkich członków koła to powód do dumy, radości i świętowania. Okrągła, bo już 60., rocznica Naszego istnienia w strukturach Instytutu Nauk o Wychowaniu Wydziału Pedagogicznego wzbudza szacunek, ale i refleksję. Jak przystało na Koło Naukowe również i my chcemy wykorzystać tę okazję do promocji i prezentacji Naszych działań i podsumowania bogatego dorobku tychże lat. Z tej okazji postanowiliśmy, że zbierzemy osiągnięcia koła w całość i zorganizujemy konferencję jubileuszową. Człowiek od zawsze pozostawał i pozostałe w kręgach zainteresowań koła. Dlatego konferencji postanowiliśmy nadać tytuł "Człowiek w zmieniającej się perspektywie". Do wygłoszenia referatów zaprosiliśmy wykładowców, studentów, przyjaciół koła i osoby/organizacje związane z nim od dłuższego czasu, ponieważ konferencja ma wykraczać poza autoprezentację i stanowić dobrą okazję do zastanowienie się nad zachodzącymi zmianami i ich wpływem na człowieka. Planowany termin konferencji to 8 i 9 IV 2014 roku. Jak powiada klasyk: Oj się będzie działo!
http://konferencja60.blogspot.com/
admin dnia styczeń 13 2014
Czytaj więcej · 112 czytań ·Drukuj
Tydzień Edukacji Globalnej
Czym jest Tydzień Edukacji Globalnej?
To coroczna międzynarodowa akcja, która ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństw w Europie na potrzebę prowadzenia edukacji o sprawach globalnych poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży.
Paulina Pierzga dnia listopad 30 2013
Czytaj więcej · 371 czytań ·Drukuj
Wyjazd do Chrzanowa
W dniu 7 listopada 2013 r. o godz. 16.00, reprezentacja naszego koła udała się do sali MOKSiR w Chrzanowie, na premierę spektaklu "Wesele" wg. Stanisława Wyspiańskiego w reż. Marcina Kobierskiego.
Paulina Pierzga dnia listopad 10 2013
Czytaj więcej · 340 czytań ·Drukuj
Wyjazd naukowy do Wrocławia
W dniach 29.11 - 01.12 odbędzie się wyjazd naukowy Koła do Wrocławia celem uczestnictwa w III Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Studiów Nauczycielskich, na którą zostaliśmy zaproszeni przez organizatora, Studenckie Koło Naukowe Nauczycieli "Sowa".
Michal Pelc dnia listopad 07 2013
Drukuj
Zebranie 4/13/14
Najbliższe zebranie Koła odbędzie się w dniu 7 listopada w czasie dyżuru. Zebranie jest nieobowiązkowe i ma charakter konsultacji.
Michal Pelc dnia listopad 04 2013
Drukuj
Nowa strona Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów
24 października 2013 uruchomiona została nowa strona internetowa Koła, dostępna pod adresem www.sknp.up.krakow.pl. Informujemy też, że nowy adres poczty elektronicznej Koła to: sknp@up.krakow.pl
Michal Pelc dnia październik 24 2013
Drukuj