VI Chrzanowska Wiosna ArtystycznaDrukuj

VI Chrzanowska Wiosna ArtystycznaOstatni tydzień był dla SKNP bardzo pracowity. Poza Festiwalem Nauki Nasi przedstawiciele odwiedzili również VI Chrzanowską Wiosnę Artystyczną. To już kolejna z cyklu impreza prezentujących dorobek artystyczny Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Sala wypełniona po brzegi seniorami oraz zaproszonymi gości bawiła się bardzo dobrze. Po raz kolejny Seniorzy pokazali, że potrafią bawić się, śmiać i spędzać czas aktywnie. Organizatorem Wiosny Artystycznej, która z roku na rok zaskakuje swoim wysokim poziomem artystycznym i organizacyjnym, jest UTW Chrzanów. Z niecierpliwością czekamy na kolejną okazję do współprac!

Festiwal NaukiDrukuj

Festiwal NaukiW dniach 20-23 maja br. na Rynku Głównym w Krakowie odbyła się XV edycja Festiwalu Nauki w Krakowie, po raz pierwszy pod przewodnictwem organizacyjnym Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Organizatorem wspierającym tegoroczną edycji Festiwalu było Kuratorium Oświaty w Krakowie. W Festiwalu uczestniczyli też studenci z INOW.

Marzycielska Poczta za Nami!Drukuj

Marzycielska Poczta za Nami!Kolejna akcja "Marzycielska Poczta dla Krzysia" dobiega końca!
Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że tak wielu Studentów się zaangażowało!
Kartki nie pomieściły się u nas na stole, tak wiele ich było Emotikon smile (na dowód zdjęcia :))
Paczka już zapakowana, jutro pocztą powędruje do Krzysia!
Dziękujemy za wsparcie i pomoc!

Nowa gazetkaDrukuj

Nowa gazetkaZapraszamy do podziwiania Naszego nowego projektu Emotikon smile Gazetka dotycząca najciekawszych pedagogow europejskich znajduje sie na 4 pietrze naprzeciwko wind Emotikon smile
Bohaterem pierwszej gazetki jest Jan Henryk Pestalozzi Emotikon smile

Marzycielska Poczta dla Krzysia!Drukuj

Marzycielska Poczta dla Krzysia!Po raz kolejny zapraszamy do tworzenia razem z Nami Marzycielskiej Poczty! Już nie raz udowodniliśmy, że tak łatwo jest wywołać uśmiech na twarzy dziecka. Tym razem zbieramy kartki dla 11-letniego Krzysia, który już niebawem obchodzi swoje urodziny. Szczegóły na plakacie. Kolorowa skrzyneczka tradycyjnie będzie czekać na Was obok mediateki na Ingardena już od jutra. Do dzieła!

Teoria to nie wszystko...Drukuj

Teoria to nie wszystko...11.03.2015 Nasze Koło zorganizowało seminarium tematyczne pt. "Teoria to nie wszystko... czyli o praktycznym wykorzystaniu pedagogiki." Mieliśmy tego dnia okazję zobaczyć, że obok jakże ważnej teorii istotna jest również pasja do działania. Prelegenci (w liczbie 12) przedstawiali tematykę, którą interesują się na co dzień. Podejmowana problematyka była różnorodną. Studenci przyjmowali różnorodne punkty widzenia. Od nauczyciela, przez wolontariusza do rodzica. Każde z wystąpień poprzedzało krótkie wprowadzenie. Obecni na sali studenci chętnie dyskutowali i zadawali wiele pytań. Dowiedzieliśmy się jak wiele ciekawych aspektów ma pedagogika i jak różnorodnie można ją wykorzystać. Z pewnością powiedzieć możemy, że to nie ostatnie tego typu wydarzenie i już w głowie mamy pomysły na kolejne cykliczne seminaria.

Dzień Otwarty Uniwersytetu PedagogicznegoDrukuj

Dzień Otwarty Uniwersytetu PedagogicznegoZa Nami intensywny tydzień! Wczorajsze seminarium tematyczne udało się doskonale ale więcej o tym w najbliższym czasie Emotikon smile Dziś przedstawiamy krótką fotorelację z Dnia Otwartego Naszej uczelni.
Stanowisko Instytutu Nauk o Wychowaniu cieszyło się ogromną popularnością. Kandydaci na studia na Naszym Wydziale mili okazję nie tylko dowiedzieć się dlaczego warto studiować Pedagogikę ale również mogli wypełnić test na style uczenia się a także zbadać swoje kompetencji przywódcze. Cenną radą służyli pracownicy INOW-u mgr Katarzyna Sygulska oraz mgr Roman Solecki oraz studentki i członkinie Koła.

Zapraszamy!Drukuj

Zapraszamy!W dniu 11 marca (poniedziałek) o g. 9.00 w sali 416 w budynku przy ul. Ingardena 4,

Studenckie Koło Naukowe Pedagogów im. Heleny Radlińskiej
organizuje
Seminarium tematyczne,

pt. Teoria to nie wszystko, czyli o praktycznym wykorzystaniu pedagogiki

Zgłoszenia i chęć udziału w spotkaniu można kierować na adres mailowy: sknp@up.krakow.pl.
Termin zgłoszeń upływa 28.02.2015.

Wesołych Świąt!Drukuj

Wesołych Świąt!Aniołowie w niebie głoszą wieść radosną:
Bożego Narodzenia nadszedł czas!
To czas ludzkiej miłości i życzliwości,
niech nie zabraknie Wam także radości.
Kolędujcie z uśmiechem na twarzach,
a sylwestrową noc spędźcie
na wesołych zabawach!
Zdrowych i spokojnych Świąt!

Podsumowanie zbiórki mikołajkowej!Drukuj

Podsumowanie zbiórki mikołajkowej!Święta tuż tuż!
A my pomogliśmy trochę Mikołajowi

Akcja zbiórki rzeczy dla dzieciaków z Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci już za nami!

Udało nam się zebrać bardzo dużo zabawek, przyborów szkolnych, książek, gier, pluszaków.. i co będę więcej opisywać, sami zobaczcie zdjęcia!

Dziś odwiedziliśmy rodzinę jedną z podopiecznych fundacji i przekazaliśmy część rzeczy.. Cóż można powiedzieć kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!

Dziękujemy wszystkim za pomoc!

Marzycielska poczta dla WiktoriiDrukuj

Marzycielska poczta dla WiktoriiKolejna akcja za nami! I czas na kolejne podsumowania

Jaka to akcja?

Marzycielska poczta dla Wiktorii !

Akcji Marzycielska poczta, polega ona na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.
W naszym przypadku studenci, wykładowcy, a także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 113 i Przedszkola nr 104 mieli szansę pisać listy do chorej na mukowiscydozę Wiktorii Tarnackiej.

Akcja rozpoczęła się 18 listopada. Jej finał miał miejsce 16 grudnia! Uzbieraliśmy całe pudło kartek i listów! Kolejny raz ludzie pokazali swoje dobre serca.

Uśmiech na twarzy Wiki, radość z rozrywania kopert i słowa Mamo czytaj są dowodem na to, że było warto i wszystko się udało!

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania z Wiktorią i jej mamą!