Spotkanie podsumowujące konkursu bajek i piosenek!Drukuj

Spotkanie podsumowujące konkursu bajek i piosenek!W dniu dzisiejszym ( 22 I 2014) gościliśmy jako Koło Naukowe Pedagogów wyjątkowego gościa. Odwiedziła Nas 5- letnia Wiktoria Tarnacka. To właśnie dla małej Wiktorii organizowaliśmy w ostatnim czasie konkurs bajek i tekstów piosenek. Wiktoria przyjechała do Nas ze swoją mamą- panią Kataryną oraz panem Marcinem Walkowiczem, który jest przyjacielem rodziny i podjął się nagrania prac konkursowych uczestników na płytę. Mała Wiktoria od urodzenia choruje na mukowiscydozę, chorobę o której sporo się słyszy ale tak naprawdę bardzo mało o niej wie. Pomimo choroby Wiktoria zaraża pozytywna energią i swoim uśmiechem.
Do samego konkursu przystąpiło około 30 uczestników. Każdy z nich przygotował bajkę lub piosenkę. Wszystkie prace były fenomenalne a wybór tych zwycięskich bardzo trudny. Każdy z uczestników otrzymał specjalne podziękowania. Poza nagrodami i dyplomami przygotowanymi przez SKNP każdy uczestnik dostał również własnoręcznie wykonane przez Wiktorię serduszko oraz podziękowania od Jej rodziców. Spora część bajek i piosenek zostanie nagrana w formie płyty. Fundusze ze sprzedaży płyty- cegiełki trafią do fundacji, która prowadzi zbiórkę na rzecz Wiktorii. Oprócz płyty przygotowana i wydana zostanie również książeczka z tekstami bajek. Dochód z jej sprzedaży również w całości zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki.
Spotkanie z przybyłymi gośćmi było dla członków Studenckiego Koła Naukowego Pedagogów ogromną radością. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc Wiktorii w walce z chorobą.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy a Wiktorii życzymy zdrowia!